Pulzar

Cikkek, interjúk

  • STRAND Fesztivál 2026 - Világsztárok Zamárdiban!

    A Pendulum, Purple Disco Machine és a Hybrid Minds is fellép a STRAND Fesztiválon Öt hónappal a kapunyitás előtt világsztár fellépőket jelentett be a STRAND Fesztivál. Augusztus 19. és 22. között Zamárdi szabadstrandján az ausztrál Pendulum csapata, Purple Disco Machine, a Hybrid Minds, a Sigma és Dub FX is színpadra lép, a már korábban bejelentett Timmy Trumpet, valamint a hazai arénasztárok, élő legendák és az új generáció kedvencei mellett.
    Bővebben
  • Paul Kalkbrenner, Amelie Lens és Deborah De Luca is fellép a B MY LAKE-n

    Júliusban három napos elektronikus zenei sztárparádé a Velencei-tónál A tavalyi siker után idén is Velencén rendezik meg a B MY LAKE fesztivált. 2026. július 16. és 18. között három nap elektronikus zene, világszínvonalú látvány, szabad energiák és minden eddiginél komolyabb sztár fellépők, többek között Paul Kalkbrenner, Amelie Lens, Deborah De Luca, Sven Vath, Worakls, Adam Beyer és Joseph Capriati, mindössze fél órára Budapesttől – ezt ígérik a szervezők, akik másodjára hirdetik meg a Velencei-tó Északi Strandján a több, mint egy évtizede életre hívott, mára már klasszikusnak mondható elektronikus zenei eseményt.
    Bővebben
  • Kruder & Dorfmeister: a bécsi downtempo legendái a SopronFesten

    A bécsi elektronikus zenei színtér egyik legmeghatározóbb duója, a Kruder & Dorfmeister visszatér Magyarországra. Július 3-án a SopronFest keretében a Lővérekben lépnek színpadra, ahol aznap többek között Azahriah, a Parno Graszt és Beton.Hofi koncertezik, másnap pedig a The Prodigy várja a közönséget.
    Bővebben
  • Electric Love Festival 2026

    Az Electric Love Festival 2026. július 9–11. között tér vissza a Salzburgringre. Több mint 200 fellépő, hét színpad és széles zenei kínálat – az EDM-től a hard technón és bass musicon át a hip-hopig – garantálja a felejthetetlen élményt Ausztria lenyűgöző környezetében.
    Bővebben
  • DGTL Amsterdam 2026

    A DGTL Festival 2026-ban visszatér eredeti helyszínére, az amszterdami NDSM Docklandsre, ahol április 3–5. között rendezik meg a fesztivál 14. kiadását. Az ikonikus ipari környezet ismét futurisztikus játszótérré alakul, ahol a zene, a művészet, a közösség és a fenntarthatóság találkozik.
    Bővebben
  • Armin van Buuren 2026-ban a debreceni Campus Fesztiválon

    A Campus Fesztivál történetében először lép fel Armin van Buuren, a globális elektronikus zenei színtér egyik legnagyobb ikonja! A fesztivál szervezői a mai napon jelentették be, hogy a holland szupersztár is ott lesz a debreceni Nagyerdőn, egy felejthetetlen show keretében.
    Bővebben
  • Moby visszatér Budapestre - újra élőben hallhatjuk az elektronikus zene ikonikus alakját

    Az elektronikus zene úttörője és a kortárs kultúra egyik legnagyobb hatású alakja, Moby 15 év után ismét Magyarországon lép fel - 2026. augusztus 1-jén egy teljesen új koncertélménnyel várja a közönséget. Az elismert művész a Budapest Park színpadán ismét életre kelti azt a zenét, amely már több mint három évtizede formálja a modern hangzás érzéki és gondolati dimenzióit. Moby dalai hosszú évek óta emberek millióinak legbensőbb pillanataihoz kapcsolódnak - és ma is ugyanazzal az érzelmi súllyal szólalnak meg. Ez a visszatérés kétségtelenül régóta várt pillanat. December 5-én 10 órától pedig a jegyértékesítés is elindul.
    Bővebben
  • Techno fúvósmenet Hamburgból - július 23-án a MEUTE a Budapest Parkban

    A basszus lüktet, a konfetti szikrázik, a piros egyenruhák pedig vakítanak a színpadi fényekben – a MEUTE július 23-án először koncertezik a Budapest Parkban! A hamburgi “techno marching band” 2015 óta járja a világot azzal az egyedülálló, határokat és szabályokat hírből sem ismerő performansszal, amely a hipnotikus technót ötvözi a rézfúvós hangzással - ráadásul kizárólag akusztikus hangszerekkel.
    Bővebben
  • Ne engedd el a nyarat – a Budapest Parkban októberig tart a buli!

    Bár az ősz már beköszöntött, a Budapest Parkban még javában tombol a nyár, hiszen egészen október 4-ig tartanak a szabadtéri esték. Az utolsó két hétben is változatos, izgalmas programokkal készül a város legnagyobb szabadtéri szórakozóhelye - lesznek igazi közönségkedvencek, legendás zenekarok és elsőbálozók is. Természetesen a koncertek után éjszakai bulikkal folytatódik az este, hogy az évad igazán méltó lezárást kapjon.
    Bővebben
  • Szeptember 12-én új szezont nyit Budapest egyik kedvenc klubja és közösségi tere, a TURBINA

    Négy éve rakosgatja egymásra építőkockáit a TURBINA, hogy az arra fogékonyaknak legyen egy sokszínű, befogadó találkozóhelye a nyolcadik kerület körút felőli végében. Az őszi klubszezonnak most egy többrétegű nyitóeseménnyel terítenek meg szeptember 12-én pénteken.
    Bővebben
  • A Miller Genuine Draft és a Beatport támogatást nyújt a független elektronikus zenei helyszíneknek

    A Beatport és a Miller Genuine Draft közösen indította el a Grassroots Venue Fund nevű nemzetközi programját, amely az elektronikus zenei élet független klubjait támogatja. A kezdeményezés keretében összesen 60 ezer eurót osztanak szét négy országban – Törökországban, Magyarországon, Grúziában és Ausztráliában –, országonként 15 ezer eurós kerettel.
    Bővebben
  • Megnyílt a grandiózus FÉNYERŐMŰ kiállítás az Inotai hőerőműben, 7 ország 20 alkotójával

    Új mérföldkő az INOTA projekt történetében: a szervezők már hetekkel a zenei program előtt megnyitották a hatalmas iparterületet a látványos fényinstallációkkal, amiket augusztus 25-ig lehet megtekinteni, majd pedig a nyárzáró fesztivál ideje alatt is. A kiállítás az Erste főtámogatásával jött létre.
    Bővebben

Lemezajánlók

🗓️Partynaptár

Nincs semmi említésre méltó!


Művészek

  • Bioground

    2008-06-02
    Állítólag ha az elektronikus zenét és a biotechnológiát kombinálni kellene, akkor Luis Novo lenne erre a legalkalmasabb. Hogy ez a tudományos állítás mennyire igaz vagy sem, talán nem is olyan fontos, hiszen a fiatal portugál tehetség pályafutása különösebb tudományos kísérletek nélkül is igen csak figyelemre méltó.
  • Faithless

    2008-05-26
    A Faithless 1995 alakult amikor a már két éve együtt muzsikálgató Rollo és Sister Bliss-hez csatlakozott az énekes Jamie Catto és Maxi Jazz (a Soul Food Cafe Bandbol). "Salva Mea" cimu számukkal világsikert arattak, és hamarosan kiadták elso albumukat, a "Reverence"-t.
  • Timo Maas

    2008-05-16
    Timo Németországban Kofedenport-ban született, első zenei élményeit bátyjától kapta, aki a Pink Floyd-ot favorizálta. Tíz éves korától gyűjti a lemezeket, majd elkezd mix kazettákat készíteni, amiket a haveroknak osztogat, aztán ezek a haverok azok, akik 13-14 éves korában elkezdik hívogatni bulijaikra játszani.
  • Caribou

    2010-09-18
    A minden újabb megjelenésével saját hangzásvilágát folyton megreformálni igyekvő formáció a krautrock ritmusaiból, az elektronikus pszichedéliából és néhol tört-, néhol hipnotikusan monoton ütemű dobokból építkezik, létrehozva ezzel egy buja, örvénylő zenei panorámát.
  • Gayle San

    2008-06-01
    Szinte hihetetlen, de az ázsiai djane karrierje még a 80as évek végén kezdődött, amikor a Kool and the Gang és az Earth Wind and Fire warm up dj-jeként mutatkozott be a színpadon.
  • Kevin Yost

    2008-10-19
    Amerikában született és már egész kisgyerek korában nagy érdeklődést mutatott a zene iránt ami az idő múlásával egyre erősebb lett.
  • Jon Carter

    2008-05-27
    Jon Cartert a lét nagy kérdéseinél jobban érdekelte a bulizás és a zene: hiphop, electro, acid house, reggae, dancehall, soul és pszichedelikus rock -ezekre pörgött, és ezeket pörgette dj-ként a bigbeat bölcsőjében, a legendás londoni Heavenly Social klubban, amely a Chemical Brotherst is kinevelte.
  • Dylan

    2008-06-15
    Kii is ez az örökké jókedélyû, szénné tetovált, pufók traktoros, aki valaha földmérõként kereste kenyerét?
  • Anima Sound System

    2008-06-15
    Az 1993-ban alapított Anima Sound System vitathatatlanul az ország legismertebb és legnagyobb sikerű elektronikus zenekara.
  • Mark'off

    2009-03-02
    Egy kicsit itthon egy kicsit Svájcban. Talán így tudnám röviden összefoglalni Mark’off eddigi történetét, ugyanis munkájának köszönhetően nemcsak itthon de külföldön is rendszeresen fellép.
  • Orbital

    2009-02-08
    az Orbital tagjai Phil és Paul Hartnoll
  • Mitsoura

    2009-09-10
    Juhász Miczura Mónika, azaz Mitsou lenyűgözően egyéni hangjával és kiforrott előadói tehetségével a legnépszerűbb roma előadóművészek közé tartozik.
  • Mark Broom

    2009-04-24
    A kelet londoni származású, napjainkban Norfolk-ban élő Mark Broom neve már a kilencvenes évek elejétől egyet jelentett a brit elektronikus zenével.
  • Stephan Bodzin

    2008-06-08
    Mindössze másfél éve vállal dj-fellépéseket, s máris a nemzetközi élvonal egyik abszolút legjobbjának mondható!
  • Tiga

    2008-05-26
    Tiga Sontag a kanadai Montreal szülötte. Pályafutása a ’90es évek elején indult, amikor néhány barátjával összepattintottak egy kisebb partisorozatot, s az akkorra már közönyössé dögönyözött diszkó-kultúra hulláján átlépve egy teljesen újfajta, érzékeket borzoló éjszakai bulizási stílust honosított meg a montreali éjszakai életben: néhány lengén öltözött lánnya és őrült indiánnak öltözött szereplővel.
  • Masheen

    2008-08-11
    Masheen a 2006-ban megjelent 'Distant Echo' c. zenéjével tört be a köztudatba .
  • 2020 Soundsystem

    2008-07-20
    Ralph Lawson, Danny Ward, Fernando Pulichino, Julian Sanza
  • Martin Buttrich

    2008-07-13
    Martin Buttrich egy varázsló, aki a hétköznapokban egy csendes, szerény fickó. Buttrich sokáig csendestársként alkotott a stúdióban olyanoknak gyártva a slágereit, mint a popcicákból álló Sugarbabes formáció vagy éppen a német elektronikus ikonnak kikiáltott Timo Maas. Érdekesség, hogy írt anno italo house darabokat is.
  • The Carbonfools

    2008-07-13
    A zenekart DJ Titusz és Tóth Szabolcs szitárművész alapította 2000-ben. A 2001-es Sziget Fesztiválon debütáltak és azóta is folyamatosan koncerteznek. Sajnálatos módon Tóth Szabolcsot azóta szitármániája elszólította messze Indiába.
  • Tadox

    2008-10-04
    Tadox 1981-ben született Hamburg városában Steffan Strauß néven. A 90-es évek közepén vált az elektronikus zene rabjává.
  • Arnou

    2008-06-03
    Arnou nevét a 90-es évek végén hallhattuk, pontosabban láthattuk először a Check magazin hasábjain, ahol is, mint újságíró tevékenykedett.
  • Demon Superior

    2010-05-23
    A Demon Superior Zságer Balázs és öccse, Ákos legújabb agyszüleménye. A Žagar zenekarból ismert két zenész maguk és a partiközönség szórakoztatására hozta létre ezt a formációt, hogy szabadjára engedjék a bennük rejlő fölényes pop-démonokat és görbe tükröt állítsanak az éppen aktuális divatzenék elé.
  • Mount Kimbie

    2010-10-10
    A Dominic Maker és Kai Campos alkotta duó, akiknek a "post-dubstep" meghatarozást köszönhetjük, a londoni Southbank egyetemen találkozott össze először. A tanulás helyett azonban rövid úton a közös zenekészítés felé terelődött figyelmük és napjaikat egy peckham-i stúdióban ütötték el.
  • Vera

    2009-10-28
    A heidelbergi kezdetektől az ibizai Monza Klubbig, ahol 2005-ben – nemzetközi szinten első alkalommal – rezidens lehetett, Vera fokozatosan vált Frankfurt egyik legkelendőbb árucikkévé.
  • Dzihan & Kamien

    2008-05-16
    Vlado Dzihan Jugoszláviában született és nevelkedett.A zene még kisiskolás korában hatalmába kerítette, így hát úgy határozott, hogy megtanul valamilyen hangszeren játszani. Mindez odáig fajult, hogy felfigyelt rá a világhírű zeneszerző Goran Bregovic és bevette az ifjú tehetséget a csapatába.
  • Sis

    2008-06-08
    Sis zenei pályafutásának kezdete 2000-es évek elejére datálódik, az első komoly inspiráció Karotte hatására érte, akit egy frankfurti klubban hallott zenélni.
  • SPL

    2008-06-01
    A mészárbéz világban Limewax mellett SPL a legtöbbet emlegetett ifjú tehetség. Az oregoni ifjonc pályája egészen hasonlóan alakul alkalmi társáéhoz.
  • Sébastien Léger

    2008-05-27
    Sebastienről sokan nem is gondolnák, mekkora átalakuláson ment át 2010-ben. Jóllehet, eddig sem volt okunk panaszra, de a mostanában világjárvánnyá duzzadt tech house-őrülettől már monsieur Leger is 36 fokos lázban ég.
  • Nigel Snorter

    2008-05-27
    A 90-es évek elején, mint műkedvelő és egyben az elektronikus tánczene híve, egyre erősödő elkötelezettséget érzett a diszkósvilág felé. 1995-ben megkapta elsö lemezjátszóját és megvásárolta elsö bakelit lemezét. Innentől fogva a lemezlovasi ambíciók vezették.
  • Andre aka Andras Bader

    2008-05-27
    Már tizenévesen is nagyon érdekelte a zene, állandóan a zenei chartokat leste és egyre inkább elbűvölte az elektronikus hangzásvilág. A Depeche Mode zenei világa volt számára a légmeghatározóbb ebben az időszakban és ez a „szerelem” volt az, amely 1995-ben arra késztette, hogy komolyabban kezdjen zeneírással foglalkozni.

© 2001–2026 Pulzar | Elérhetőségek | Médiaajánlat | Oldaltérkép | Logó