Pulzar

CikkFesztivál hír

Ötven nap, és jön a SOUND

Létrehozva 2014. május 20.
Stílus Dubstep
    0.00

Ötven nap, és jön a SOUND

Újabb jeles névsorral jelentkezik a MasterCard Balaton Sound, köztük a többszörös világelső DJ, Armin van Buuren, a kirobbanó formában lévő DJ-páros, Dimitri Vegas & Like Mike vagy az ausztrál slágergyáros duo, a Nervo. Hernan Cattaneo és Nick Warren egyszerre lépnek a Sound Nagyszínpadára, de a sor még nem teljes: jön Datsik, a Clean Bandit, DJ settel érkezik Feed Me és a bérletesek örömére a “bemelegítő”, nulladik napra érkezik a Hardrock Sofa. Továbbá a Bassjackers, a Sigma, Scarlett Etienne, a Warieka és a HVOB formáció is ott van a most bejelentettek listáján.

Már csak ötvenet kell aludni és végérvényesen beindul a MasterCard Balaton Sound, a nyár egyik legjobban várt fesztiválja. A fellépősor - a most bejelentett nevekkel - már szinte 100%-os és annyira vonzó, hogy a szervezők kalkulációja szerint – ha ilyen tempóban fogynak a jegyek – májusban elkel az utolsó bérlet is. Az új nevek mellett az is kiderült, hogy lesz egy kis átrendeződés is a Soundon. Új helyre költözik a Nagyszínpad illetve a többi fő programhelyszín is elmozdul. A szervezők úgy számolnak, hogy a fesztivál területe 20-30%-kal bővül és ehhez új kempingterületek kialakításával emelik a sátorhelyek számát.

Időközben Timbaland sajnos lemondta a fellépését, mint írta, lemezén dolgozik, így az egész nyarát törölte a koncertnaptárból. De álljon itt most vigaszul a friss nevek listája!

 

Elsőként Armin van Buuren a trance univerzum legismertebb DJ-je és producere, négy elementáris erejű, rendkívül sikeres album szerzője, a hamarosan hétszázadik adásához érkező, huszonötmilliós törzsközönséggel rendelkező A State of Trance műsorvezetője, akit 2007 és 2010 között négyszer választott a világ legjobbjának a DJ Mag.

 

Jön a két, mindenre elszánt, kirobbanó formában lévő elektronikus zenész, Dimitri Vegas & Like Mike, akiket eksztatikus, hangulatgyilkos electro house indulóik és izzasztó bulikat generáló, dinamikus szettjeik tettek méltán híressé. Itt lesz a Nervo, azaz két kihívóan megnyerő szépségű és tehetséges ausztrál DJane, producer, illetve slágergyáros, akik személyiségüknek megfelelően merész, energikus, tömegmozgatásra tervezett elektronikus zenéikkel hajtották uralmuk alá bolygónkat. Nem kell nagyon bemutatni őket, hisz intézménnyé váltak műfajukban. A Sound Nagyszínpadán együtt: Hernan Cattaneo vs. Nick Warren.

Elvetemült, rafinált, súlyos, szaggató és merész anyagairól hírhedt kanadai elektronikus zenész, DJ-producer. A világ legnagyobb fesztiváljainak résztvevői már átélték, milyen Datsikkal együtt zúzni; most a Sound sokat látott és tapasztalt népén a sor, hogy kiállja a próbát. Szintén a Soundra készül a négy fiatal és tehetséges zenész alkotta Clean Bandit formáció. Megkapó folkos-neoromantikus zenéik stílusa a deep house világához közel álló, finomhangolású elektronika és a klasszikus vonós, illetve fúvós hangszerek keltette varázslat egyedülálló fúziója.

DJ settel érkezik Jon Gooch, a többek között Spor művésznéven alkotó brit drum'n'bass, dubstep és electro house DJ-producer legfiatalabb, leglátványosabb és legszórakoztatóbb aktuális side projektje, a Feed Me. A Hard Rock Sofa a Dnyepr partjáról indulva elvarázsolta a nemzetközi e-zenei kulisszát, mindenek előtt azzal, hogy munkáikban az orosz zene védjegyszerű motívumait szintetizálták a legfrissebb-legtrendibb megfejtésekkel. Ezt most mi is megtapasztalhatjuk, méghozzá a bérletesek örömére, a nulladik napon. A Bassjeckers pörgős, robbanékony anyagaival három év alatt telebombázta a legnagyobb internetes e-zenei ellátókat és jelentős sikereket ért el, így ma már a legmenőbb partik közönségét mozgatja meg erőteljes szettjeivel. Cameron Edwards és Joe Lenzie, leeds-i elektronikus zenész, producer és DJ páros jóvoltából élőben szólal meg a Soundon az idei év egyik legerősebb drum'n'bass slágere, a brit és külföldi chartokon hódító Nobody To Love. A duó Sigma néven az utóbbi öt évben szerzett magának nemzetközi hírnevet, illetve küzdötte fel magát a drum'n'bass élvonalába.

Scarlett Etienne nem üresfejű partycica, aki csak csodás külsejének köszönheti, hogy eljutott a világ legforróbb bulijaiba, hanem egy rendkívül sokrétű egyéniség, és ennek megfelelően sokszínű az előadói profilja – ezt most a Sound közönsége is tapasztalhatja

Élő produkcióval érkezik Jakob Seidenstickler, Henrik Raabe és Florian Schirmacher a kifinomult elektronika szerelmeseinek igényeit maradéktalanul kiszolgáló zenei projektje, a Warieka. A hangok végtelen variációjára építő improvizációs játékukban kaleidoszkópszerűen jelennek meg a legkülönfélébb stílusokra és műfajokra jellemző témák – majd meglátjuk.

És a bő lista végére jön még két bécsi csodabogár, a karakteres hangú énekesnő, Anna Müller és Paul Wellner kreatív producer fantáziájából megszületett HVOB, kevésbé ismertebb nevén; a Her Voice Over Boys zenei projekt. Lassú tempójú, művészi, intelligens és érzelmes, minden felesleges dísztől-pompától megtisztított, lounge-os beütésű zenéjük bensőséges hangulata mindenkit elvarázsol.

http://www.sziget.hu/balatonsound

Archív partyajánlók

Ajánlott lemezek

  • Bourne - Minor Changes

    Első magyarországi producerként azzal a kivételes helyzettel találta magát szemben a napokban Bourne, az Oversized Records alapítója, hogy önálló EP-je jelent meg Kevin Yost legendás iRecords-ánál Minor Changes címmel.
  • Domyan - Balaton

    Megjelent az Oversized Records 20. kiadványa, Domyantól a Balaton EP! A szakmai berkekben nagy megbecsülésnek örvendő magyar kiadó ezzel egy igen szépen felfelé ívelő pályafutást koronázott meg, hiszen az EP-n valóságos kis belföldi elitkommandót vonultat fel, az élen az eredeti alkotóval, Domyannal.
  • Bourne - The Trip EP

    Nemrég múlt el egy éves kis hazánk egyik leginnovatívabb digitális kiadója, az Oversized Records, a srácok máris rajthoz állítják a 14. kiadványt, amit az alapító-ötletgazda Bourne neve és stílusa fémjelez.
  • Bourne - More than Just a Feeling

    Bourne legújabb szerzeménye jóval több, mint szimplán egy érzés!

Még több fesztivál hír

  • DGTL ADE 2026

    Október 22. és 25. között a DGTL ismét visszatér az Amsterdam Dance Eventre (ADE). A négynapos rendezvénysorozat nyolc eseménnyel várja a látogatókat az NDSM Warehouse és a Kromhouthal helyszíneken. A program a nappali koncertélményektől és kurált zenei programoktól az éjszakai klubeseményekig az elektronikus zene számos irányzatát felvonultatja.
  • Világsztár DJ-k a B MY LAKE 2026-on

    Július 16. és 18. között ismét a Velencei-tó partja lesz az elektronikus zene egyik legfontosabb közép-európai találkozópontjává. A B MY LAKE 2026 három napon keresztül a techno jelenének és jövőjének legizgalmasabb szereplőit hozza el Velencére, többek között Paul Kalkbrenner, Deborah De Luca, Amelie Lens, Adam Beyer, Joseph Capriati és Sven Väth is fellép. A FASHION BLOCK by Miller keretében pedig a kortárs magyar divat is kiemelt szerepet kap a fesztiválon.
  • Hamarosan indul az Electric Love 2026

    Az Electric Love Festival pár hét múlva, 2026. július 9-én startol Salzburgringre. Több mint 200 fellépő, hét színpad és széles zenei kínálat – az EDM-től a hard technón és bass musicon át a hip-hopig – garantálja a felejthetetlen élményt Ausztria lenyűgöző környezetében.
  • Cercle Festival Mexico 2026

    A mexikói San José del Cabo városában, Baja California lenyűgöző természeti környezetében rendezik meg a Cercle Festival következő különleges eseményét. A fesztivál helyszíne a Crania, amely a sivatagi tájak és a Csendes-óceán türkizkék vizei között bújik meg, egyedülálló hátteret biztosítva a zenei élményhez.
  • Újra lesz Nulladik Nap a Szigeten és elindítják a SZociety Mozgalmat

    Nagy bejelentésekkel érkezett a Sziget: az elmúlt 30 év legnagyobb bulijait összehozó nemzetközi sztárokkal, utána afterpartiként pedig a legendás Táncdalfesztivál sátor modernizált verziójával idézik fel a fesztivál hőskorát egy Nulladik Nappal, augusztus 10-én. Bejelentették a SZiget SZociety Alapítvány, ezen belül a SZociety Mozgalom és a SZuper SZociety-díj életre hívását, mely azokat a szakembereket és közösségeket segíti és állítja reflektorfénybe, akik kapaszkodót nyújtanak a mai fiataloknak a tömegessé váló mentális problémák és szorongások kezelésében. Megismerhettük az idén bővülő és színesedő district struktúrát és mindent, ami ott lesz a 2026-os fesztivál programjaiban.
  • Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

    A Sziget Nagyszínpadára eddig bejelentett, headliner szintű előadók, így Zara Larsson, Sombr, a Twenty One Pilots, Lewis Capaldi, a Florence + the Machine, Skepta, a Bring Me The Horizon és Jorja Smith mellé megérkezett a fesztivál zárónapjának fő fellépője. Augusztus 15-én a globális klub‑ és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
  • Teljes a Delta District programja

    Tavaly mutatkozott be a Yettel Colosseum, The Club és a BOLT Night Stage által meghatározott partiháromszög, az elektronikus zene vibráló központja a Szigeten. A Delta District idén is bizonyára beszippantja majd a partikultúra híveit, mintegy 100 act-et felsorakoztatva, köztük Peggy Gou, Sara Landry, Argy, Sub Focus vagy Richie Hawtin fellépésével.
  • STRAND Fesztivál 2026 - Világsztárok Zamárdiban!

    A Pendulum, Purple Disco Machine és a Hybrid Minds is fellép a STRAND Fesztiválon Öt hónappal a kapunyitás előtt világsztár fellépőket jelentett be a STRAND Fesztivál. Augusztus 19. és 22. között Zamárdi szabadstrandján az ausztrál Pendulum csapata, Purple Disco Machine, a Hybrid Minds, a Sigma és Dub FX is színpadra lép, a már korábban bejelentett Timmy Trumpet, valamint a hazai arénasztárok, élő legendák és az új generáció kedvencei mellett.
  • Paul Kalkbrenner, Amelie Lens és Deborah De Luca is fellép a B MY LAKE-n

    Júliusban három napos elektronikus zenei sztárparádé a Velencei-tónál A tavalyi siker után idén is Velencén rendezik meg a B MY LAKE fesztivált. 2026. július 16. és 18. között három nap elektronikus zene, világszínvonalú látvány, szabad energiák és minden eddiginél komolyabb sztár fellépők, többek között Paul Kalkbrenner, Amelie Lens, Deborah De Luca, Sven Vath, Worakls, Adam Beyer és Joseph Capriati, mindössze fél órára Budapesttől – ezt ígérik a szervezők, akik másodjára hirdetik meg a Velencei-tó Északi Strandján a több, mint egy évtizede életre hívott, mára már klasszikusnak mondható elektronikus zenei eseményt.
  • Kruder & Dorfmeister: a bécsi downtempo legendái a SopronFesten

    A bécsi elektronikus zenei színtér egyik legmeghatározóbb duója, a Kruder & Dorfmeister visszatér Magyarországra. Július 3-án a SopronFest keretében a Lővérekben lépnek színpadra, ahol aznap többek között Azahriah, a Parno Graszt és Beton.Hofi koncertezik, másnap pedig a The Prodigy várja a közönséget.

© 2001–2026 Pulzar | Elérhetőségek | Médiaajánlat | Oldaltérkép | Logó