Pulzar

Lüktető mélységek a DEEPBEEP 009-ben: Krink – Everyone EP

Május 15-én jelenik meg a Deep Beep Records legújabb, lüktető mélységekbe kalauzoló kiadványa, Krink – Everyone EP-je. Indulásának első évfordulójához közeledvén a kiadó ezzel egy valódi, nevéhez hű EP-t dob piacra…

A német Philipp Krink a deep house minden előnyös tulajdonságát magas színvonalon ötvözte az Everyone-ban: finoman lüktet a groove, miközben a szelíden gyomrozó basszus kitágítja a zenei horizontot. A kellemesen melankolikus dallam olyan hangulatba kerít, mint egy délutáni naplemente a tengerparton: kicsit még zsibbadt az elme az előző napi parti után, de már ott lappang benne az aznap esti buli előszele. A háttérben fel-feltűnő white noise effekt pedig ebben az összefüggésben határozottan a tenger hullámait fodrozó szél hangjára hajaz. 

A hamburgi születésű Krinknek nem ez az első jól eltalált szerzeménye, korábban ugyanis találkozhattunk már a munkájával az Audiolith Records és a Rhythm Royal Recordings katalógusaiban is. Korát meghazudtolóan (22 éves) kiforrott zenei ízlését és technikai tudását a nyitott és érdeklődő német közönség máris nagyra értékeli, a hazai klubok pedig sorra hívják őt fellépni Lipcsétől Münchenig mindenhova. 

A remixerként feltűnő Karol XVII & MB Valence duót aligha kell bemutatni a műfaj szerelmeseinek. A deep house nagyágyújának kikiáltott lengyel formáció éppen egy évtizede ontja magából a ragyogó muzsikákat. Karol Samocki és Marek Bigajski nem szimplán első osztályú zeneszerző, de ragyogó hangmérnök és DJ is. Szettjeik messzeföldön híresek a magával ragadó hangulatukról és magas technikai kvalitásukról. 2008-ban a DJ MAG a legjobb lengyel DJ-nek kiáltotta ki őket. 2010-ben a Beatport Music Awardson a Legjobb Deep House Művész címet nyerték el. Ők alapították a híres Loco Recordsot, mely számtalan toplistás felvételt adott már a Beatport Deep House szekciójnak. Emellett sokat dolgoznak például az I Records és a Neurotraxx kiadóval is. Persze érdemeiket oldalakon át lehetne még sorolni, ám a tény, hogy sikerült a Deep Beepnek megnyerni őket, hogy remixeljék egy fiatal tehetség zenéjét, amellett, hogy óriási érdem a kiadót futtató magyar srácoknak, a lengyel hármasról is sokat elárul. Leginkább azt, hogy számukra a zene az elsődleges, minden más csak utána következhet. Ennek függvényében látatlanban is borítékolhatjuk, hogy egy zseniális feldolgozás született az eredeti Everyone-ból, amiről a zenét elindítva elég konkrét bizonyosságot is nyerhetünk.

A Deep Beep Recordsszal kapcsolatos másik jó hír szintén a május 15-i dátumhoz kapcsolódik: ekkor indul ugyanis saját műsoruk a világ egyik leghíresebb online zenei platformján, a PROTON Radio-n. A havonta egyszer 60 percben jelentkező műsorban a label három vezetője, Hedge, Max Demand és Paul Mad mixeit hallhatjuk majd, illetve időről időre egy-egy vendég is bemutatkozik a show-ban. 

Itt bele is lehet hallgatni a friss megjelenésbe:

 http:/​/​soundcloud.com/​deepbeeprecords/​sets/​upcomingreleases/​

további linkek: 

https://www.facebook.com/KarolXVIIandMBValence/info

https://www.facebook.com/itskrink

https://www.facebook.com/DeepBeepRecords   

Archív partyajánlók

Ajánlott videók

Zenei stílusok

  • deep

  • Hip-hop

  • Drum and Bass

    Amikor '89 party-hősei, Grooverider és Fabio valamikor a kilencvenes évek elején dél-londoni (Brixton, Elephant & Castle) klubokban (leggyakrabban a Rage-ben) a hardcore-on továbblépve, addig teljesen szokatlan ritmus-patternekkel gazdagították zenéjüket – és kergették őrületbe a közönséget – még nem is sejtették, hogy e gondolatokból nő ki '97 Britanniájának mainstream muzsikája.
  • Tech-house

  • Breakbeat

    Minimalisztikus jellegű. Jellegzetes vonása a 3/4-es ütem.
  • House

    A diszkó,electro, funk, synthpop és az R&B stílus leszármazottja. Tipikus hangszerei a szintetizátor, dobgép, sequencer, sampler. Az első, kifejezetten house zenét játszó klub Chicagóban jelent meg Music Box néven.
  • Techno

    Az első időszakban általában a Roland TB303/TR808 / TR909 dobhangmintákból egyszerű 4/4-es lábdobbal, és az első analóg szintetizátorokkal majd virtual analog hangszerekkel készítették a művészek ilyen stílusú zenét.

Biográfiák

  • Andro

  • Collins and Behnam

  • Griff

    Griff zenei pályafutását alig 12 évesen, 1998-ban kezdte. Ettől az évtől kezdve magántanárnál tanul szintetizátoron, billentyűs hangszereken.
  • Randall

  • Nigel Snorter

    A 90-es évek elején, mint műkedvelő és egyben az elektronikus tánczene híve, egyre erősödő elkötelezettséget érzett a diszkósvilág felé. 1995-ben megkapta elsö lemezjátszóját és megvásárolta elsö bakelit lemezét. Innentől fogva a lemezlovasi ambíciók vezették.
  • Krink

Ajánlott rádiók

© 2001–2024 Pulzar | Elérhetőségek | Médiaajánlat | Oldaltérkép | Logó