BloodyMonday Kasmir 05.10.31
Azt est "sztárvendége" ezúttal is a Tactile és Airbag csapat tagja, Longman lesz, valamint a Jade és Matt-U páros, akik ismét bebizonyítják, hogy nem csak producerként, de djként is megállják a helyüket.
Bővebben
Junior Jack mixalbumot készít az Armani Exchange-nek, valamint egy limitált
számban a bolthálózatba kerülő póló tervezésében is részt vesz! A világhírű
DJ és producer egyébként nemrégiben DJ társával, Kid Créme-mel megnyerte az
Ibiza Best House DJ's 2005 díjat. Tavaly megjelent Trust Ita , első szerzői
albumáról pedig a Stupidisco klipje jelölést kapott az idei House Music
Awards-on a Best Video kategóriában!
Bővebben
Október 22.-én a Tiszakécskei Club New Night-ban teszi tiszteletét Matthew
Dekay.
Bővebben
Az elmúlt hónapokban újra egyre több techno rendezvénynek ad helyet az egykori egyetlen underground techno klub, a Supersonic. Hogy minek köszönhetjük a feltámadást, milyen tervek merültek fel a jövővel kapcsolatban megtudhatjátok most induló cikksorozatunkból.
Szeretnénk, hogy a fiatalabb korosztály is tisztában legyen az elmúlt évek történéseivel, így a sokak által ismert dj-t, Gregát hívtuk segítségül az emlékek felszínre hozásáhozâŚ
Bővebben
A MADE INN UK
sorozat célja, hogy kéthavonta egyszer olyan külföldi
művészeket lásson vendégül, akik nemzetközi elismertségük révén, hazájuk
zenei védjegyévé váltak.
A MADE INN UK meghívottja, az a TERRY FRANCIS, aki a WIGGLE Records
tulajdonosa és a világhírű FABRIC klub házigazda lemezlovasa.
Bővebben
The Monthly Circus Maximus Club Nights
Bővebben
2005.10.21.
Rómer Ház, Győr
Fellépők:
ROBOTFART (koncert) DJ's:
Erik Sumo (Amorf Ördögök, Pulver rec.)
Mesterházy (Syrup)
Morgontz (Syrup)
Pipedome (Syrup)
Cyborg Templar (Radio Cafe)
Josh (Beat It)
Gordon (Beat It)
Bővebben
United Colors Of House & Tango, azaz a két - Budapest-Kecskemét tengelyen mozgó - csapat összeált, hogy közösen népszerűsítsék erős párhuzamban álló zenei világukat a house különböző válfajaitól kezdve egészen a breakig. Mind az öt dj (Marvin, Beta, Erká, Mort, 'G') garantálja a széles muzikális spektrumot. Stíluskeveredések veszélye fenáll!
Bővebben
Bizonyára észrevettétek már, hogy megjelent az októberi Freee és vélhetően meglepve láttátok, hogy hiányzik a CD melléklet. Nos, ez is egy a hamarosan bekövetkező változások közül. Ám még mielőtt bosszúsan azt hinnétek, 'megrövidítjük' a magazint, sietve leszögeznénk, hogy épp az ellenkezőjén dolgozunk.
Bővebben
BUDAPEST â Már megjelent a Budai & Vic szerzőpáros által alapított I Love Deep Records (ILD Records) első kiadványa, az I Love Deep EP.
Bővebben
Időpont: 2005.10.21. Péntek
Helyszín: JailHouse (IX. Tűzoltó utca 22)
Pincében:
Cár [Kollektíva]
TMX [Kollektíva]
bassDroid [pestiGigolók sound system]
Stress & Sakal [Lollipop]
Padláson:
Osi
FullStereo [kollektíva]
Bővebben
Kis hazánkban is egyre többször jelennek meg a partikon furcsa hölgyerk-urak, akik egy laptop, midi vezérlő, és egyéb - halandók számára érthetetlen - dobozkák segítségével hihetetlen ügyességgel varázsolnak tomboló zenefutamkat a klubokba...
Bővebben
A techno berkekben, a nálunk is jól ismert Wla Garcia kezdeményezésére megjelent, a Tsunami áldozatainak megsegítésére egy négy bakelites nagylemez.
A lemez a Techno for Tsunami nevet kapta és olyan előadók számai találhatók rajta, mint például Cisco Ferreira, Steve Rachmad, Hertz, Pacou, Wla Garcia stb...
A magyar színeket , e nemes kezdeményezésben Hot X képviseli, aki a "HX 2" című track-el szerepel az LP-n. A lemez teljes bevételét a producerek a dél-kelet ázsiai szökőár károsultjainak javára ajánlják fel.
www.intergroove.de,
www.hotx.hu,
www.wlagarcia.com Bővebben
Október 14-én, pénteken a Ludditák, Varga Zsuzsa és a Stopsonic, illetve DJ
Ludmilla részvételével tartják meg Süss Fel Napban a Girl Power! elnevezésű
bulit, persze nem kizárólag csajoknak. Mert karcos, odavágós party lesz, sok
dumával, zajos gitárokkal, szemtelenséggel és persze eszeveszett tánccal.
Zsuzsa most végre élőben is bemutatja új dalait, többek között a
közelmúltban klippel is megtámogatott A lányok másra várnak című dalát.
Hip-hop-himnuszok a csaj-szcénából, ökörködés, gitár-zúzda, zenés ereszd el
a hajam. Ja, s ugyan a lányok másra várnak, a koncertre azért
fiúkat/férfiakat is beengednek.
Bővebben
Max Graham-mel készített interjúnk apropója, hogy október 7én a Home dj pultjában találkozhatunk vele. Ezen apropóból gondoltuk, kifaggatjuk egy kicsit. Kanadában kaptuk el ébredés után. ;)
Amit érdemes tudni róla: Angliában született, de élt Spanyolországban, New Yorkban, Los Angelesben, majd végül Kanadában telepedett le 1989-ben.
Bővebben
Moonline hivatalos weboldala is végre a világhálón, melyet érdemes lesz mindenkinek célbavenni!Képek,tracklisták,zenék..., valamint minden
fontos tudnivaló, Magyarország egyik kedvenc DJ-jéről!
Bővebben
A C&B Solid Beatz című lemeze, mely a Rotation recordsnál közel egy
hónapja látott napvilágot, hatalmas változásokat hozott a két magyar
producer életében...
Bővebben
Az, hogy a zene hatással van lelkünkre, szellemünkre és testünkre is, mára tudományos ténnyé vált. A tudományos igényesség fontos szemléletbeli változásokat hozott a zene területén is. Már nem csupán a zene lelki hatásait, hanem a fizikai jelenségeket is vizsgálni kezdték, orvosi, biológiai problémák megoldásában alkalmazzák a zenét, mint terápiás eszközt.
Bővebben
Örömmel jelenthetem be, hogy egy héten belül elindul az Ableton hivatalos magyarországi 'portálja' a
www.ableton.hu. A portálon fĹleg olyan tartalom szerepel majd, mely az Ableton programmal foglalkozik mind szerzĹi és mind bemutatói céllal (értsd: zeneszerzĹk és DJ-k). Az oldal fĹ motorját a fórum, ill. az oktatás alkotja és olyan emberek bemutatása, kik a napi munkájukhoz az Ableton-t (is) használják.
Bővebben
Akik szeretik az ínyenc, érdekes zenéket és vevĹk az újszerĹą zenékre, azok látogassanak el Igor Do'urden weblapjára(
www.igordourden.com), ahol a letöltések menüpontban egy új mixet találhatnak Crackup címmel. A mixben fĹleg a minimál techno és minimál house trackek találhatók olyan nevektĹl, mint például Villalobos, Mayer, Babits, Lee van Dowski, Ben Clock, Luciano, Matthew Dear, Dj T. etc.
Bővebben